tedarikçi başvuru
ASUS M5A99X EVO 990X DDR3 ATX GLAN SATA3 USB3 ANAKART - Ucuzbudur
Bu Hafta Çok Satanlar Yeni Eklenenler Şuan Neler Oluyor ? Sosyal Sorumluluk
indirim kodu kazan
ASUS M5A99X EVO 990X DDR3 ATX GLAN SATA3 USB3 ANAKART

ASUS M5A99X EVO 990X DDR3 ATX GLAN SATA3 USB3 ANAKART

626.00 TL Kdv Dahil Ürün Kodu : 175501


satın al satın al satın al satın al

İçiniz rahat etsin!

Bu ürünü sigorta seçeneği ile koruma altına alabilirsiniz.

TL (Kdv dahil) Sigorta kapsamını ve şartlarını okumak için tıklayınız.

 

USB 3.0 Boost

USB 3.0 Boost

USB 3.0 UASP Özelliği ile Daha Hızlı Aktarım
Yeni ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, en son USB 3.0 standardı olan UASP′yi (USB Bağlantılı SCSI Protokolü) destekler. USB 3.0 Boost teknolojisi, USB cihazların aktarım hızını % 170′e kadar arttırılarak halihazırda etkileyici olan USB 3.0′ın hızına hız katmaktadır.ASUS yazılımı, herhangi bir kullanıcı etkileşimine gerek kalmadan, otomatik olarak uyumlu USB 3.0 çevre birimleri için veri aktarımlarını hızlandırmaktadır; 

  • Dünyada ilk defa USB 3.0 UASP desteği - anında 170% daha hızlı
  • Komple USB 3.0 Çözümü - çoğu USB cihazlar için performans artışı
  • Basit Tak & Hızlandır - Otomatik algılama sistemi her zaman en iyi performansı sağlar
> Click Here to Learn More

Dosya aktarımı yaparken ASUS usb 3.0 boost ile daha iyi bir performans sunar.

Dual Intelligent Processors 2 with DIGI+ VRM

ASUS′un dünyanın ilk Dual Intelligent Processors teknolojisi, anakartta iki adet yonganın kullanılmasına öncülük etmektedir - TPU (TurboV İşlem Birimi) ve EPU (Enerji İşlem Birimi). Yeni nesil Dual Intelligent Processors 2 ve DIGI+ VRM, programlanabilir mikroişlemciler ile güç beslemesini dijital bir standarda taşıyarak işlemciden gelen güç isteklerine (SVID) mükemmel derecede hassas cevap vermektedir. Bu, sınıfının en iyi enerji verimliliği, daha yüksek performans ve kaya gibi sağlam istikrar için var olan en hassas güç besleme teknolojisidir. ASUS DIGI + VRM sayesinde kullanıcılar sezgisel UEFI arabirimindeki farklı ayarlar ile güç faz performansı ve sistem voltajlarını kolayca ayarlayabilirler.


DIGI+ VRM

Yeni Dijital Güç Tasarım Çağına Hoş Geldiniz
Yeni ASUS DIGI + VRM tasarımı, anakart güç besleme sistemini yeni dijital standarda yükseltmektedir. Dijital mimari, VRM yayık spektrumu devreye sokarak frekansları dinamik olarak ayarlamakta ve böylece elektromanyetik paraziti yarı yarıya indirerek sistem kararlılığını artırmaktadır. %30′a kadar fazladan akım kapasitesi için yükseltilmiş CPU/Kuzey Köprüsü akım kabiliyeti ve artırılmış gerilim aralığı için CPU/Kuzey Köprüsü besleme yolu ince ayarı gibi özel DRAM güç kontrolleri ile sistem performansı kişiselleştirilebilmektedir. DIGI + VRM dijital güç tasarımı, optimize edilmiş performans, en yüksek sistem kararlılığı ve daha yüksek güç verimliliği sağlamak için kullanıcılara güç kontrolünde üstün bir esneklik ve mükemmel bir hassasiyet sağlamaktadır.TPU

Turbo İşlemci
ASUS′un basit anakart tuşu veya AI Suite II programı ile performansınızı ortaya çıkarın. TPU yongası, Auto Tuning ve TurboV fonksiyonları aracılığıyla hassas voltaj kontrolü ve gelişmiş izleme olanakları sunmaktadır. Auto Tuning, kullanıcı dostu bir yolla hızlı ve stabil saat hızları için sistemi otomatik olarak optimize etme seçeneği sunarken, TurboV de farklı kullanım koşullarında en iyi performansı sağlamak için CPU frekansları ve oranlarını ayarlamada sınırsız özgürlük sunmaktadır

EPU

Bütün Bileşenlerde Enerji Verimliliği
Anakartın üzerinde yer alan basit bir düğme veya AI Suite II programı aracılığıyla dünyanın ilk gerçek zamanlı güç tasarruf yongasını devreye sokun. Bilgisayarın o esnadaki yükünü otomatik olarak hesaplayan ve güç tüketim dağılımını buna göre akıllı bir biçimde dengeleyen teknoloji ile sistemin bütününde enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda fan gürültüsünün azalmasını ve bileşenlerin ömrünün uzamasını sağlamaktadır! 


Auto Tuning

Otomatik Sistem Yükseltme
Auto Tuning ile otomatik olarak üst seviye, fakat kararlı overclock sonuçları elde edebilirsiniz! Dâhili kararlılık testi ile Auto Tuning, yeni başlayan kullanıcıların hiçbir masrafa girmeden işlemcilerinin performansını yükseltmelerini mümkün kılmaktadır.

ASUS′a Özgü Teknolojiler

UEFI BIOS (EZ Mode)

Esnek ve Kolay BIOS Arabirimi
ASUS anakartlara özel, fare ile kontrol edilebilen grafiksel arayüze sahip UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) BIOS, iki farklı seçilebilir moda sahiptir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan UEFI, klavye ile kontrol edilen geleneksel BIOS′un çok ötesinde bir kolaylık sağlayarak hızlı kaydırma gibi özelliklerle esnek ve rahat bir kullanım sunmaktadır. Kullanıcılar, işletim sistemlerini kullandıkları rahatlıkla EUFI BIOS içerisinde gezinebilirler. Hızlı ve basit overclock ve BIOS ayarlarının paylaşımı, F12 kısayol tuşuna atanmış ekran görüntüsü alma özelliğiyle sağlanmaktadır. Özel EZ Mode, sık kullanılan ayarları içerirken Advanced Mode, ayrıntılı DRAM bilgileri dâhil, derinlemesine ayarlar sunarak çok daha karmaşık sistem kontrolü talep eden deneyimli performans tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır


ASUS′a Özgü Arayüz
    EZ Mode′da sıkça kullandığınız bilgileri ve ayarları görebiliyorsunuz. Kullanıcılar sistem performans ayarlarını seçip, boot disk önceliklerini simgeleri sürükleyip bırakarak ayarlayabiliyorlar. Performans tutkunları için tasarlanan Advanced Mode′da detaylı DRAM ayarları ve belleklerin tüm bilgilerini görebileceğiniz bir sayfa yer alıyor.
 
AI Suite II

Yenilikçi ASUS özelliklerine tek noktadan erişim
Kullanıcı dostu arayüzü ile ASUS AI Suite II, tüm ASUS özelliklerini basit kullanımlı bir paket içinde birleştirmektedir. AI Suite II , kullanıcıların overclock, enerji yönetimi, fan hızı, voltaj ve ısı algılayıcı okumalarını denetlemelerini sağlar. Bu hepsi bir arada yazılım, farklı programlar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, kullanımı kolay çeşitli özellikleri bir raya getirmektedir.


En Son Aktarım Teknolojisi

SATA 6Gb/s Desteği

AMD® A75 FCH Southbridge yonga seti yerleşik 6 GB/s veri transferi imkânı sunan yeni nesil Serial ATA (SATA) arabirimini desteklemektedir. ASUS, ekstra SATA 6GB/s portları ile gelişmiş ölçeklenebilirlik ve daha hızlı veri aktarımı sunarken mevcut veri yolu bant genişliğini de iki katına çıkarmaktadır.


Tam USB 3.0 Entegrasyonu

İki kat erişim, iki kat kolaylık
ASUS′un ön ve arka panel için sağladığı USB 3.0 desteği ile toplamda 8 adet USB 3.0 portu kullanıcılara sunulmaktadır. USB 2.0′a göre 10 kat daha yüksek performans sunan bu arabirim ile tak & çalıştır kolaylığını deneyimleyin. Tüm bunlar yeni nesil ASUS anakartlar ile size mükemmel performans ve büyük kolaylık sağlıyor. 


İşlemci, Yonga Seti ve Grafik Özellikleri

AMD® FX Serisi 8 çekirdekli İşlemli için AMD® Socket AM3+

AMD® FXT-Series / PhenomT II / AthlonT II / SempronT 100 Series Processors (socket AM3+/AM3)
M5A99X EVO AMD Socket AM3+ desteği veren son teknolojili 8 çekirdeğe sahip, üst seviye overclock performansı ve düşük enerji tüketimi sunan bir anakarttır. AMD Turbo CORE Teknolojisi 2.0 ve HyperTransport 3.0 üzerinden sistem bus ′ını 5200MT/s ′ye kadar hızlandırma. Ayrıca bu anakart 32nm üretim prosesi desteği de sunmaktadır.

AMD® 990X Yonga Seti

AMD 990FX yongaseti 5.2GT/s Hyper Transport 3.0 arayüz desteği ve PCI Express2.0 x 16 grafik desteği sunmaktadır. AMD ′nin son teknolojisi AM3+ desteği ve çoklu-çekirdek ile sisteminiz için yüksek overclock performansı sunar.

Quad-GPU SLI ve Quad-GPU CrossFireX Desteği

Çoklu-GPU Çözümleri, Senin Seçimin
M5A99X EVO ile birlikte hem SLI hem de CrossFireX çözümlerini kullanabilirsiniz.Bu anakart AMD 990FX/SB950 platformu ile PCIe çoklu GPU konfigürsayonuna sahiptir. Daha önce deneyimlemediğiniz yeni oyun tecrübesi yaşamaya hazır olun.

RoHS

Yeşil ASUS ve ErP Ready

Bu anakart ve Avrupa Birliği′nin ErP (Energy-related Products) standartlarıyla uyumludur. ErP standartları ürünlerin belli enerji verimliliği koşulları içinde enerji tüketimi yapması gerektiğini belirtir. Bu ASUS´un doğayı korumayı hedefleyen, enerji verimliliği sağlayan karbon ayak izini azaltan ürünler üretmesi ve kullanıcılarının sağlıklarını düşünerek çevre korumasını sağlayan ürünler tasarlamasıyla paralel doğrultudadır.

M5A99X EVO Ürününe Genel Bakış


·         İşlemci

AMD AM3+ FXT/PhenomT II/AthlonT II/SempronT 100 Series İşlemciler 
AM3+ 32 nm CPU′ları Destekler
8 çekirdeğe kadar CPU′ları Destekler
CPU 140 W′a Kadar Destekler
AMD Cool ′n′ QuietT Technology

·         Yonga Seti

AMD 990X/SB950

·         Bellek

4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 2133(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz ECC, ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek 
Çift Kanal Bellek Mimarisi 
* QVL Listesi için www.asus.com.tr′ı ziyaret ediniz.
* İşletim sistemi kısıtlamasından dolayı, 4GB veya daha fazla bellek kullanmak isterseniz, Windows ® 32-bit işletim sistemi 3GB veya daha az tanıyabilir. Eğer anakarta 4GB veya daha fazla bellek takmak isterseniz 64-bit Windows ® işletim sistemi yüklemeniz gerekmektedir.
* CPU özelliği nedeniyle, Bu anakart üzerindeki AMD 100 serisi işlemciler DDR3 1066 MHz′e kadar destekleyebilir. ASUS tasarımı ile bu anakart DDR3 1333MHz′e kadar destekleyebilir.

·         System Bus

Up to 5.2 GT/s HyperTransportT 3

·         Çoklu GPU Desteği

NVIDIA® Quad-GPU SLIT Teknolojisini Destekler 
AMD Quad-GPU CrossFireXT Teknolojisini Destekler

·         Genişleme Yuvaları

2 x PCIe 2.0 x16 (x16 veya dual x8) 
1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, Siyah) 
2 x PCIe 2.0 x1 
1 x PCI

·         Depolama

AMD SB950 kontrolcüsü : 
6 x SATA 6Gb/s port(s), Gri
Raid Desteği 0, 1, 5, 10
JMicron® JMB362 kontrolcüsü : 
2 x SATA 3Gb/s port(s), Siyah
1 x Power eSATA 3Gb/s port(s), Yeşil
1 x eSATA 3Gb/s port(s), Kırmızı

·         LAN

Realtek® 8111E , 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü(leri)

·         Ses

Realtek® ALC892 8-Kanal High Definition Audio CODEC 
- Destekler : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
Ses Özelliği :
- Absolute Pitch 192kHz/ 24-bit Gerçekçi BD Kayıpsız Ses
- DTS Surround Sensation UltraPC 
- ASUS Noise Filter
- Arka panelde Optik S/PDIF çıkış(ları)

·         IEEE 1394

VIA® 6308P kontrolcüsü
2 x IEEE 1394a port(s)
(1 bord ortasında, 1 arka panelde)

·         USB Portları

ASMedia® USB 3.0 kontrolcüsü : 
4 x USB 3.0 port(s) (2arka panelde, Mavi, 2 bord ortasında)
AMD SB950 kontrolcüsü : 
14 x USB 2.0 port(s) (8arka panelde, Siyah+Kırmızı, 6 bord ortasında)

·         Overclock Özellikleri

Overclocking Protection :
- ASUS C.P.R.(CPU Parameter Recall)

·         ASUS´a Özel Özellikler

ASUS Dual Intelligent Processors 2 with DIGI+ VRM :
ASUS TPU :
- Auto Tuning
- TurboV
- TPU switch
ASUS EPU :
- EPU 
- EPU switch
ASUS Digital Power Design :
- Industry leading Digital 6 +2 Phase Power Design
- ASUS DIGI+ VRM Utility
ASUS Exclusive Features :
- MemOK!
- AI Suite II
- Ai Charger+
- Front Panel USB 3.0 Support
- ASUS UEFI BIOS EZ Mode featuring friendly graphics user interface 
- USB 3.0 Boost
ASUS Quiet Thermal Solution :
- Stylish Fanless Design Heat-pipe solution
- ASUS Fan Xpert 
ASUS EZ DIY :
- ASUS Q-Shield
- ASUS O.C. Profile
- ASUS EZ Flash 2 
- ASUS MyLogo 2 
- Multi-language BIOS
ASUS Q-Design :
- ASUS Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED)
- ASUS Q-Slot
- ASUS Q-DIMM 
- ASUS Q-Connector

·         Arka Giriş/Çıkış Portları

1 x PS/2 klavye/fare combo port(s)
1 x eSATA 3Gb/s
1 x Power eSATA 3Gb/s
1 x IEEE 1394a
1 x LAN (RJ45) port(s)
2 x USB 3.0 
8 x USB 2.0 
1 x Optik S/PDIF çıkışı
6 x Audio jack(s)

·         Dahili Giriş/Çıkış Portları

1 x USB 3.0 bağlantıları ek olarak 2 USB 3.0 portları destekler (19-pin, blue)
3 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 6 USB 2.0 portları destekler
1 x COM port(ları) bağlantısı(ları)
6 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları)
2 x SATA 3Gb/s bağlantısı(ları)
1 x IEEE 1394a bağlantısı(ları)
1 x CPU Fan bağlantısı(ları) (4 -pin)
3 x Chassis Fan bağlantısı(ları) (1 x 4 -pin, 2 x 3 -pin)
1 x Power Fan bağlantısı(ları) (1 x 3 -pin)
1 x S/PDIF çıkış başlığı(ları)
1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları)
1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları)
1 x Ön pane ses bağlantısı(ları) (AAFP)
1 x Sistem panel(leri) (Q-Connector)
1 x MemOK! düğmesi(leri)
1 x TPU düğmesi(leri)
1 x EPU düğmesi(leri)
1 x Clear CMOS anahtarı(ları)

·         Aksesuarlar

Kullanıcı kılavuzu
I/O Shield
4 x SATA 6Gb/s kablosu(ları)
1 x SLI köprüsü(leri)
1 x Q-bağlantısı(ları) (2 in 1)

·         BIOS

32 Mb Flash ROM, UEFI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.6, ACPI 2.0a, Multi-language BIOS, ASUS EZ Flash 2

·         Yönetilebilirlik

WfM 2.0, DMI 2.0, WOL by PME, WOR by PME, PXE

·         Destek Diski

Drivers
ASUS Utilities
ASUS Update 
Anti-virus software (OEM version)

·         Form Faktörü

ATX Form Factor 
12 inch x 9.6 inch ( 30.5 cm x 24.4 cm )

 * Fiyatların geçerlilik süresi stoklarla sınırlı olup maliyet fiyatlarıyla değişkendir. * Satılan ürünler stoklarla sınırlıdır. * İçerik, fotoğraflar ve fiyatlar haber vermeksizin değiştirilebilir. Takas Sistemi Orijinal ve Garantili
Bankalar özel taksit seçenekleri :

World Card ( + 5 Taksit )
Taksit tutarıToplam
2 (+4)322.08 TL644.15 TL
Axess Card
Taksit tutarıToplam
3208.67 TL626.00 TL
4156.50 TL626.00 TL
6107.46 TL644.78 TL
Maximum Card
Taksit tutarıToplam
3214.93 TL644.78 TL
6108.51 TL651.04 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Orijinal ve Garantili
Ucuzbudur.com Güvenilir mi
Kargo :
 
1. Adım - Siparişin Kargoya Teslim Edilmesi :

   Bu logoyu görmüş olduğunuz ürünler saat 15:00 e kadar onaylanan siparişlerde aynı gün kargoya teslim edilir. Saat 15:00 den sonra onaylanan siparişlerinizde ertesi gün kargoya verilir.
  Bu logoyu görmüş olduğunuz ürünler ise ortalama 1 ila 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.
 
Resmi tatil günleri ve Pazar günleri kargolar çalışmamaktadır. Cumartesi günü 12:00 e kadar çalışmaktadır. Bu günlere denk gelen kargolar bu günlerin bitimindeki ilk iş günü kargolanır. 
Karogoya veriliş sürelerinde istisnai olarak gecikme yaşanabilir.
 
2. Adım - Kargo Firmasının Siparişi Size Teslim Etmesi :
Ürünleriniz kargoya teslim edildikten sonra, bulunduğunuz ilçe İstanbulun 600 km civarında ise ortalama 1 günde , 600 km den uzak ise ortalama 2 günde size teslim edilir. Adreste bulunamadıysanız tekrar uğrama yapılır. Istisnai olarak gecikme yaşanabilir.
Kesin teslim gününü kargo takip numaranızı belirterek  Yurtiçi Kargo 444 99 99 dan öğrenebilirsiniz.
 
Kargo takip numaranız ürün kargoya teslim edildikten sonra akşam saatlerinde mail adresinize otomatik olarak gönderilir (spam kutusu yada önemsiz postalar kutunuza bakmayı unutmayınız) . Bilgilendirme maillerimizin size kesin olarak ulaşabilmesi için admin@ucuzbudur.com adresini mutlaka mail hesabınızdaki kişilerinize ekleyiniz.
 
Ayrıca siparişinizin durumunu sitenin üst menüsünde yer alan Sipariş Takip e tıklayarak takip edebilirsiniz.
 
 
Teslim Alırken :
 
Siparişi verilen ürünlerin mutlaka kargo görevlisi yanında kontrol ederek kutularının açılması gerekmektedir. Ürünlerde herhangi bir hasar olması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturup ürünü kesinlikle teslim almayınız.
 
İade Şartları:
 
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da belirtilen, müşterinin 14 gün içinde ürünü iade etme hakkı dâhilinde iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir. 
İade edilecek ürünün tekrardan satışa uygun olması gerekmektedir. Ürün değişim ve iadelerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da belirtilen esaslar, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul edilmektedir. 
Ürünü iade etmek için orijinal kutusuyla ve faturası ile birlikte eksiksiz bir biçimde göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için hasarlı, eksik, ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tekrardan satışa uygun olmayan, belgeleri eksik ve "İadesi Olmayan Ürünler" kapsamındaki ürünler iade kapsamı dışındadır. 
 
İadesi Olmayacak Ürünler :
 1. Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya değişiklik yapılan ürünler, 
 2. Hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, 
 3. Tek kullanımlık bir ürün olması, 
 4. Hijyenik bir ürün olması, 
 5. Kopyalanabilir bir yazılım veya program olması, 
 6. DVD, CD vb. bir ürün olması, 
 7. Toner, kartuş, şerit vb. bir sarf malzemesi olması, 
 8. Kozmetik ürünü olması, 
 9. Ürünün tekrardan satışa uygunluğunu yitirmesi, 
10. 14 günlük cayma hakkı süresinin dolması 
11. Ambalajı bozulmuş, ekran üzerinde ki koruyucu jelatinin sökülmüş olması, ürün üzerinde ki çiziklerden dolayı iade kabul edilmemektedir. 
 
Yukarıda ki maddelerde yer alan ürünler ile ilgili iade kabul edilmemektedir.
 
Cayma hakkı ve iade süreci hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
ASUS M5A99X EVO 990X DDR3 ATX GLAN SATA3 USB3 ANAKART Ürün Fiyatı : 626.00 TL


bankalar
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır